A Viber | Weboptim

 

A Viber a harmadik legnagyobb nettelefon és chat szolgáltatás a Facebook és a WhatsApp után. Világszerte 800 millióan használják az alkalmazást okostelefonon, tableten vagy számítógépen.

 

Bemutatás

A Viber 2010. decemberében jelent meg, és előrször csak iPhone-on volt használható, de 2011 májusa óta Androindon, később pedig már Windowsos telefonokon is elérhetővé vált.

A Viber egy ingyenesen letölthető alkalmazás, mellyel ingyenesen, online telefonálhatunk vagy üzenhetünk ismerőseinknek. Kezdetekben a legtöbben a nettelefon funkciót használták, de manapság inkább üzenetküldésre, az SMS-ezés ingyenes alternatívájaként használják.

 

Ma már az egyszerű hívás mellett lehetőségünk van videóhívást is indítani, valamint képeket is küldhetünk a szöveges üzenetek mellett, de ezek mellett akár játszhatunk is.

Telepítés

Az alkalmazást érdemes először okostelefonunkra letölteni, ahol a telepítést követően meg kell a telefonszámunkat. A megerősítéshez a Viber küld nekünk egy 4 jegyű kódot, amit meg kell adnunk, ezután már használhatjuk is az alkalmazást. Bárkinek üzenhetünk, vagy bárkit hívhatunk ingyenesen, aki a telefonunk névjegyzékében szerepel, és szintén használja a Vibert. Akár Facebookal is összeköthetjük az alkalmazást, de fontos megjegyezni, hogy a névjegyzékben továbbra is csak azok fognak szerepelni, akiknek tudjuk a telefonszámát.

 

Ha más platformon is szeretnénk használni az alkalmazást, akkor a telepítés végén egy QR kódot látunk, amit a telefonunkban lévő Viber segítségével leolvasva hitelesíthetjük adatainkat. Az alkalmazás minden funkciója elérhető számítógépről és tabletről is, azaz bárkinek írhatunk üzenetet vagy akár fel is hívhatjuk ismerőseinket. A Viber Windows és IOS gépeken egyaránt hibátlanul fut.

 

Használata

Az alkalmazás használata nagyon egyszerű. A névjegyzékből kiválasztjuk az ismerősünk nevét, majd a felugró ablakban több lehetőséget is felkínál nekünk a Viber. Itt eldönthetjük, hogy ingyenes üzenetet szeretnénk-e küldeni neki, vagy esetleg ingyenes hívást szeretnénk-e indítani. A két fő funkció alatt további lehetőségeket is találunk: ingyenes videóhívás, Viber Out hívás (ez már nem ingyenes, de kedvezőek a hívásdíjak) vagy mobilhívás (ez tulajdonképpel a hagyományos hívás, csak éppen az alkalmazásból indítva, és a megszokott díjak érvényesek)

 


 

Az üzenetküldés hasonlóan működik, mint Skype vagy Messenger esetében. A szöveg mellett hangulatjeleket, matricákat, és akár GIF-eket is használhatunk a csevegés során. Lehetőségünk van csoportos beszélgetések létrehozására is, melybe akár 250 ember is részt vehet. Ez a funkció rendkívül hasznos lehet akár munkahelyi információ áramlásban is.

 


 

Telefonhívás során hasonló lehetőségeink vannak, mint a hagyományos esetben. Ugyanúgy kihangosíthatjuk, várakoztathatjuk, némíthatjuk, átírányíthatjuk a hívást és akár videóhívásra is átválthatunk.

 

A hívások és üzenetek mellett lehetőségünk van az alkalmazáson belül játszani is. Ehhez viszont az egyes játékokat külön le kell töltenünk. A játékok hasonlóak, mint amikkel Facebook-on is játszhatunk. A letöltés után akár partnereinkkel is játszhatunk közösen.

 

Egyéb lehetőségek

A Vibert ma már nem csak magánszemélyek használják, hanem különböző cégek, márkák vagy hírportálok is, amiket az úgynevezett ”Nyilvános fiókok” menüpont alatt találunk meg. Gyakorlatilag ennek a funkciónak köszönhetően a cégek vagy márkák ugyanúgy írhatnak nekünk üzenetet, mintha egy csevegést indítanának, viszont ezek az üzenetek nyilvánosak, és bárki láthatja őket, aki feliratkozik az adott csevegésre. Egy hírportál esetében például a csevegésen keresztül értesülhetünk a legfrissebb hírekről. De emellett ugyanúgy lehetőségünk van privát üzenet küldésére is az adott brandnek.

 
 
 

And have you read these?

 
 

Did you like the article? You can share it here!


References
Please contact
for a quote!